Marchewkowy serniczek
MAŁGORZATA KĘDZIERSKA • dawno temu • 4 komentarzeSkoro nie podjadam "brudów" od 6 dni a lubię #ciastki nie zostaje nic innego jak zajadać się marchewką :P Jeszcze gdyby tylko te marchewki same się tarkowały :P Czas na kawę i marchewkowy serniczek :)
Macie teraz dwie drogi — robicie ciasto marchewkowe wg swojego przepisu i też na pewno wyjdzie lub wg mojego poniżej :)
Składniki:
- 1 i ½ szklanki startej marchewy;
- 2 jaja;
- 50 gr mąki kokosowej;
- 2 łyżki mleczka kokosowego (ja użyłam z puszki);
- 1 łyżka oleju kokosowego;
- szczypta soli;
- łyżeczka cynamonu;
- pół łyżeczki sody;
- pół łyżeczki proszku do pieczenia;
- ksylitol — ja dałam 80 gr (uważam, że to wyszło mocno za słodkieeee) - w klasycznym cieście marchewkowym używam miodu i też wychodzi dobrze, więc nie wiem czy nie przekombinowałam z tym ksyliotlem tutaj.
Oczywiście wykonanie jak na mnie klasyczne — wszystko razem blendujesz :P Jedyna brudna robota to marchewka, którą należy starkować. Blendujemy mleczko kokosowe, olej kokosowy, ksylitol i jajka. Dodajemy do nich pozostałe suche składniki — mąkę kokosową, cynamon, sól, proszek i sodę. Całość jeszcze chwilę blendujemy na jednolitą masę, do której wrzucamy już tylko marchewę.
Piekarnik — 180 stopni na 35 — 40 minut. Sprawdź patyczkiem czy się dopiekło — patyczek się nie lepi, chociaż ciasto sprawia wrażenie mokrego :) Dochodzimy do warstwy sernikowej. Tutaj Wasza dowolność — czy używacie kupnej masy sernikowej czy twarogu wymieszanego z masą sernikową. Ja użyłam tutaj opcji pół na pół.
Nie mam pudełka masy sernikowej, ale została zakupiona w Lidlu. Opcja trzecia — jak robicie sami serniczek na zimno to też się sprawdzi — przy okazji poproszę o prosty przepis fit-sernika na zimno :P z galaretką :) A teraz łamiemy na kawałki nasze ciasto marchewkowe i zalewamy je naszym serniczkiem :) Lodówka na 5 godzin i gotowe :)
Dekoracja czym lubisz … u mnie kostka gorzkiej czekolady. Mogą być wiórki kokosowe czy orzechy, płatki migdała itd. Może się wydaje, że to dużo roboty ale uwierzcie, że to chwilka wszystko — dłuższy czas oczekiwania na ciasto niż sama robota :)
Smacznego!
Ten artykuł ma 4 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze